10 najčastejších otázok, ktoré sme dostali v Kanade

0
721
Ako naštvať Európana jednou otázkou?

Aj keď je Kanada jednou z najmultikulturálnejších krajín na svete, aj tu sa stretneš s tradičnými otázkami typu:

  • Neboli ste kedysi Česko-Slovensko?
  • Si zo Slovinska?
  • Odtiaľ je Hossa, že?
  • To je Východná Európa?

Takéto otázky očakávate, nie je to nič netradičné a ani ma to v podsate nenahnevá. Úprimne, dokážete vymenovať či povedať, kde sa nachádzajú všetky americké štáty? Stretla som sa však s otázkami, ktoré som neočakávala, teda nie v takom množstve.


1. Ako sa píše tvoje meno?

Ani prvá žena na svete to nemá jednoduché. Myslela som si, že moje jednoduché meno tu nebude žiadnym problémom. Nuž, už som bola Ajva, Ejva či na moje potešenie aj Evi.

 

2. Prečo si si vybrala Kanadu?

Pri tejto otázke nahodia taký milý výraz plný očakávania. Moji starí rodičia tu kedysi žili a pracovali. Odkedy sa pamätám, tak ospevovali Kanadu, aké to tam bolo ohromné. Myslím, že ešte doteraz majú doma veci z Kanady, ktoré stále fungujú. Moja mama ich sem chodila navštevovať, čiže sa ku mne dostávali ďalšie chválospevy aj od nej. Všetko to zaklincoval kamarát, ktorý šiel do Kanady na Working Holiday víza a mne zrazu došlo, aký to je dobrý a v podstate ľahko zrealizovateľný nápad. Týmto ťa pozdravujem, Dudko 🙂

No a čo si budeme klamať, hokej bol tiež jeden z dôvodov samozrejme 🙂

 

3. To sa ti naozaj páči v Toronte?

Túto otázku sme dostali len od ľudí, ktorí žijú mimo Toronta. Známym faktom je, že skvelý život sa žije vo Vancouveri a v podstate hocikde inde, len nie v Toronte. Pokiaľ však ide o mňa, Toronto mi prirástlo k srdcu. Neviem, či aj v iných mestách tak žijú a ospevujú svoje mesto ako Toronťania. Toronto (čítaj TO-RO-NNO) je mesto tisícich možností a to je niečo pre mňa. Ak však miluješ prírodu, hľadaj ďalej.

 

4. Naozaj máte školstvo zadarmo?

Pri tejto téme im skoro vždy zabehne a neveriacky krútia hlavou. No a ja sa začínam pozerať na naše školstvo inak. My ho považujeme za samozrejmosť a asi (určite) si ho nevážime, tak ako tu. Ale to je na inú tému.

 

5. Chýba ti rodina?

Rodina, kamaráti, syr, mlieko, Horalka, Kofola, víno a mohla by som pokračovať. Všetko má svoje pre a proti.

 

6. Rozumieš Rusom?

Jasné, ja rozumiem všetkým, hihi.

 

7. To ťa naozaj muži bijú na Veľkú Noc?

Ok, toto sa ma nikto sám od seba síce ešte nespýtal, ale ak im raz spomenieš túto úžasnú tradíciu, o zábavu na najbližšiu hodinu máš postarané. Potom sa tá otázka stáva častejšou súčasťou rozhovorov.

Emerald lake

8. Si v poriadku?

Toto by som mala dať asi ako prvé, lebo túto otázku dostávam asi najčastejšie, teda vždy, keď sa ráno nenamaľujem 🙂 Nie, nie som chorá, len som lenivá sa ráno maľovať.

 

9. Sú meniny skutočným sviatkom?

Na toto odpovedám, že čo my si dôvod na oslavu nájdeme každý deň 🙂 Skúšam hľadať slovenský ekvivalent mena každému môjmu kamarátovi a potom im pošlem SMS, keď majú meniny. Zatiaľ to každého nadchlo 🙂

 

10. Ako sa povie…?

Za tými tromi bodkami si môžete predstaviť: Ahoj, ako sa máš?, hocijakú nadávku či pivo.

blog, informacie, rady o kanade,
Jedna z tych podarenejsich party

Bonus: Čo sa najčastejšie pýtajú kamošky z Nového Zélandu?

Prečo si odišla z Nového Zélandu?

Ak raz pochádzaš z Nového Zélandu, nemáš nárok opustiť túto krajinu. A už vôbec nie odísť žiť do studenej Kanady, že? 🙂

 

Chcete sa nás niečo spýtať? Napíšte nám na Facebook, Instagram alebo mail.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím