Čo keď budete musieť ísť v Kanade k doktorovi?

0
444

Dnes si dáme jeden praktický blog pre všetkých, ktorí sa rútia do Kanady. A jeden pre všetkých, ktorých zaujíma ako tu funguje zdravotníctvo.

Ja vám neviem, ale cítim sa tu veľmi zraniteľná. Nikdy som sa tak necítila na Slovensku. Ale tu… Len si to predstavte – mama ďaleko, všetko si musím googliť a doktorskému jazyku je občas ťažké rozumieť aj v slovenčine, nie to v angličtine.

Zdravotníctvo v KanadePred cestou do Kanady sa musíte poistiť, nemusia vám to na hraniciach skontrolovať, ale popravde, boli by ste blázni, ak sa na život v Severnej Amerike nepoistíte. Ak sa radíte do tejto skupiny, prosím, nečítajte ďalej, lebo ste beznádejný prípad. Vy ostatní, ak vydržíte vo svojom zamestnaní viac ako 3 mesiace, získavate nárok na kanadské zdravotné poistenie. Vyberte sa do Service Ontario (závisí od provincie, kde bývate samozrejme), doneste si so sebou list od zamestnávateľa, vyplňte tlačivo a (skrátene) získavate základnú kanadskú zdravotnú starostlivosť zadarmo. Takto nejako to tu funguje.


Walk in clinic CanadaJedného samozrejme mrazivého dňa som sa zobudila a ruky sa mi stratili pod zásypom vyrážok. Nebudem to viac rozmazávať, šla som k doktorovi. To znamená, že som šla do prvej “walk-in” kliniky, ktorá mi vošla do cesty. Len tak tam prídete so svojou zdravotnou kanadskou kartou, vypíšete registráciu a je to. Doktor mi venoval cca 2 minúty plnohodnotného času, napísal recept a šla som do drogérie. Však kam inam 🙂 V každej drogérii totiž nájdete lekáreň, kde odovzdáte recept a potom polhodinku čakáte, kým vám vašu medicínu namiešajú. Klobúk dolu, všetko na mieru. Cítila som sa ako v Harry Potterovi. Dostala som svoju prvú fľaštičku by Dr.House a krém aj napriek krátkemu vyšetreniu zabral. A ja som opäť fit.


Suma sumárum, môžete mať svojho súkromného lekára alebo sa zaregistrujete v ktorejkoľvek walk-in klinike a doktor vám nechá namiešať špeciálne lieky na vaše bobo. Ako to funguje v nemocniciach vám našťastie nepoviem a to dúfam nikdy )

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím