Tip na výlet v okolí Toronta – Bruce Peninsula

0
550
Výlet v okolí Toronta : Tobermory
Tobermory je super!

Keď sme prišli do Kanady (a v podstate stále), tak sa nám všetky články zaoberajúce sa tipmi na výlety v okolí zišli ako soľ. Aj preto som sa v mene Zlatej rybky rozhodla napísať jeden tip na výlet v okolí Toronta pre ľudí, ktorí už sú v Kanade, ale aj pre tých, ktorých by sme sem radi nalákali 🙂

Tobermory je mestečko na krásnom polostrove Bruce Peninsula, ktorý má niečo pre každého. Niekto tam chodí aj na jednodňový výlet, ja som tu však mala druhýkrát maminu a my dve nerobíme nič len na pol plynu. My sme si tam užili celý predĺžený víkend. A tak mám pre vás niekoľko tipov, čo robiť, čomu sa radšej vyhnúť a prečo si zvoliť Tobermory ako váš výlet v okolí Toronta.


PLNKA

Výlet v okolí Toronta : Tobermory
Vsade plno ludi

Neviem ako iné víkendy,ale my sme prišli cez predĺžený víkend a to znamenalo kopec ľudí úplne všade. Od kaviarne cez parkoviská až po pláže. Keďže ale tento polostrov nie je úplne maličký, miesto je tu pre každého, len musíte byť trošku kreatívny. My sme sa nedostali na všetky miesta, ktoré TripAdvisor odporúča, no videli sme iné veci,ktoré si dovolím povedať boli oveľa zaujímavejšie. Aspoň pre nás. Čo sme teda za víkend stihli?

CESTA

Z Toronta je to aj s prestávkami asi 3,5 hodinky autom. Viac ako polovica nie je diaľnica a tak je cesta celkom zaujímavá. Kopec zvieratok, tradičné kopcovité cesty, z ktorých je až panoramatický výhľad a malé chutné mestečká. No ňu ňu ňu.

Cestou sa môžete zastaviť v týchto dedinách na kávičku či burger alebo môžete ísť priamo ako my. Čím skôr tam prídete, tým lepšie. Hlavne cez víkendy.

UBYTOVANIE

My sme bývali tradične cez Airbnb (ak chceš 45CAD na prvé ubytovanie, klikni sem) u veľmi milého páriku priamo pri jazere Miller lake, ráno nám pripravili chutné raňajky a večer malo ubytovanie navyše skvelé posedenie pri vode a s miliónom hviezd v cene. Až ma krk bolel z toho pozerania striedavo na oblohu, jazero a pohár vína. Hehe.

Výlet v okolí Toronta : Tobermory
Plaz na nasom Airbnb ubytovani!


Výlet v okolí Toronta – Tobermory: Must See

 1. Visitor centre v Tobermory

Tam zavítame vždy,keď ideme niekam na výlet. Google je jedna vec, no domáci je vec druhá. Jednoducho im predostriete vašu situáciu, vaše preferencie a títo skvelí a milí odborníci vám urobia plán za vás. Takže už vlastne nemusíte čítať tento blog 🙂

Výlet v okolí Toronta : Tobermory
Výhľady!

Stále čítate? Supiš! Určite si teda nechajte poradiť, zakresliť do mapy, zaplaťte poplatok za vstup do parku a vyberte sa na neďalekú výhliadku, z ktorej už uvidíte ostrovy a vodu. Juch! Odporúčam aj krátku 15-minútovú prechádzku k neďalekému zálivu. Priamo v centre je aj pekne urobené múzeum s kinom, kde sa dozviete všetko podstatné o celom polostrove.

Výlet v okolí Toronta : Tobermory
TEN DOM JE TOPKA!

POPLATOK ZA VSTUP DO PARKU

Na Bruce Peninsula sa nachádzajú hneď dva krásne a veľké parky – Bruce Peninsula National Park a Five Fanthom Marine Park. Za obe sa platí, jednodňový lístok do každého stojí okolo 5 dolárov, čo nie je vôbec hrozné. Služby, ktoré za to dostanete sú viac než dobré.

Tip: Prídite budúci rok. Kanada oslavuje 150 rokov a všetky parky budú zadarmo. Čakáme vás 🙂


2. Výlet loďou na Flowerpot island 

Ak vám bude počasie priať, tak si tento výlet určite doprajte. Máte na výber z niekoľkých spoločností, rozdiel je asi len v lodiach, ale to vám fakt neporadím. To mi bolo fakt,že jedno. Väčšina, ak nie všetky, majú presklenné dno. Rozumej 2 metre štvorcové z celej lode. Ak máte možnosť, tak si vyberte dvojposchodovú loď a sadnite si hore.

My sme si kúpili loď aj s výletom okolo vrakov lodí. Dobre čítate. V okolí Tobermory je totiž 22 vrakov lodí, ktoré tam stroskotali kvôli zlému počasiu a nedostatku majákov. Takže ísť na loď sa mi zdal ako výborný nápad! Hehe.

Pre zväčšenie klikni na obrázok.

Síce uvidíte len 2 potopené vraky, ale tie fotky stoja za to. Na moju sa dostal aj chalan paddleboardujúci aj so psom. To nevymyslíš. To je život. Naspäť sme šli takou menšou a oveľa rýchlejšou, čiže tiež fajn zážitok. Môžete si vybrať časy odchodov, odporúčajú okolo 2-3 hodín,ale ja si tam viem predstaviť stráviť aj celý deň. Prineste si jedlo na piknik, fľašu vína (ako my) a užívajte. Neberte si ale toho veľa, je to Národný park bez košov,takže si všetko musíte zobrať späť do prístavu. Lebo park je krásny a treba to tak nechať.


3. Flowerpot Island

Ostrov je to krásny,ale prepchatý ľuďmi. My sme si obišli 2 najznámejšie Flowerpoty (to sú tie dve pekné skaly) a potom sme si našli celkom opustenú a krásnu plážičku. Voda je studená, ale po chvíľke bola príjemná. Ľudia sa tam často kúpu. Ak máte čas a chce sa vám chodiť, určite sa vyberte aj na opačnú stranu ostrova. A nezmeškajte trajekt, až tak sa vám plávať nebude chcieť.

Tu je to najkrajšie, preto toľko fotiek. Flowerpot (tá obrovská skala trčiaca z vody) vznikne tak, že sa odtrhne z kopca a potom takto pekne stojí, až kým na neho nepadne druhý.

Pre zväčšenie klikni na obrázok.


4. Tobermory 

Samotné mestečko stojí za prechádzku, ale nestojí za dlhý odstavec. 🙂

Pre zväčšenie klikni na obrázok. Potom majú lepšiu kvalitu 🙂


5. Lion’s Head 

Toto mestečko stojí za dlhší odstavec. A to preto,lebo má krásny maják, prístav a pekné skaly okolo. V čase, keď sme tam boli, sú miestni urobili obrovskú, samozrejme country, žúrku. Zastavili sme sa aj v miestnej krčme. Všetko ako má byť.

Cez víkendy počas leta sem chodí nadšenec s obrovským teleskopom a ževraj super rozpráva o hviezdach. Ale pozor, len piatky a soboty. My sme prišli v nedeľu.

Pre zväčšenie klikni na obrázok.


6. Pláže a zátoky 

K tomuto poviem len to,že pravdepodobne všetky stoja za návštevu. My sme si vybrali Little Cove a nekonečne dlhú a plytkú pláž s poetickým názvom Singing Sand.

Pre zväčšenie klikni na obrázok.

Ubytko 

Na záver by som vám odporučila toto ubytko. Ak idete prvýkrát cez Airbnb, na tomto linku dostanete úvodný bonus 45CAD. Toto ubytko je skvelé ak už nie kvôli lokalite priamo pri jazere, kvôli miliónu hviezd, tak kvôli DOMÁCIM čučoriedkovým palacinkám určite. Žiadny polotovar, to cením úplne najviac. To je také nekanadské 🙂

ČOMU SA VYHNÚŤ NA TOBERMORY / BRUCE PENINSULA

Ja si myslím,že je to jaskyňa Grotto.  Neviem ako to tam vyzerá cez týždeň, no cez víkend tam musíte byť okolo 7 ráno a čakať, kým otvoria parkovisko. Parkovisko má 149 miest a ak je plné,tak vás nepustia a poradia prísť neskôr. Skôr ako čakať v rade alebo skúšať, či sa tam dostaneme, nám prišlo múdrejšie objaviť iné miesta. Pozrite si obrázky na Google a posúďte sami, či vám to za to stojí.

Na Grotto sa dá dostať aj z iného miesta. Je to však 4-5 hodinová túra, ktorú však kvôli terénu ani vo Visitor centre neodporúčali.

 

A na záver naše video určené mojej mamine k narodeninám 🙂

Čo ste na Bruce Peninsula navštívili vy? Máte iné tipy na výlet v okolí Toronta?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím