Čo treba vidieť v Toronte, ak tu máte málo času? Lokálne tipy v Toronte.

3
581
Ikonické miesto na fotky

Málo času v Toronte?

Chystáte sa na krátku návštevu Toronta, alebo ním len prechádzate? Vzhľaďom na to, že mi veľa z vás písalo, čo tu vidieť ak máte len víkend, tak sme pre vás dali dohromady taký zoznam vecí, ktoré sa dajú stihnúť za víkend v Toronte. Ak máte viac času, Zlatá už popísala program na viac dní.

Už tu žijeme tretí rok a máme to tu celkom prechodené. Mesto síce nemôže ponúknuť architektúru Viedne, vie ale očariť inak. Určite rôznorodosť kuchyne a ľudí (pre všetkých, ktorí tvrdia že multikulturalita nefunguje, bude toto poznávací zájazd). Nájdete tu všetky kultúry sveta na variáciu severoamerickej kultúry. Čo to znamená?

 • Otázka: Máte radi Taliansku kávu?
 • Odpoveď: Tak si ju dajte pollitrovú.

 • Otázka:Máte radi belgické waffle?
 • Odpoveď: Tak dúfam, že vám budú chutiť s vyprážaným kuriatkom a slaninou.

 • Otázka: Kto by nemal rád langoš?
 • Odpoveď: A čo takto si ho dať s banánom a Nutellou?

A samozrejme, všetko bude XXL.

Ahoj čiže, keby som ja mal 2 dni v Toronte, asi by som chcel aby mi poradili toto:

Kde bývať:
Tu: Predpokladám, že toho asi chcete vidieť čo najviac. Čiže chceme čo najmenej času stráviť v dopravných prostriedkoch. Metro na dlhšie trasy a bicykel na kratšie časy sú suverénne naj dopravné prostriedky. Preto odporúčame sa ubytovať v centre. Hotely nie sú síce najlacnejšie, ale naše obľubné airbnb ponúka celkom OK ceny.

Čo zažiť v Toronte :
Prvý deň by som navrhol dať v Toronto mesto.

Ráno dať prechádzku cez st lawrence market. Na raňajky pulled pork sandwich. Je to ako hamburger, ale nie je to hamburger).

Kúsok odtiaľ je Distillery district (to je to lokálna umelecká časť). Chôdzou je to cca: 45 minút.

Odtiaľ je to kúsok na harbour front, čo je asi najkrajšia časť downtownu.

Odtiaľ keď sa vydáte na západ, tak máte čo fotiť. Uvidíte ako ďaleko zájdete, ale Budapešť park je pekný. To už budete aj hladný, tak si vám booknite stôl v One eighty. To je reštaurácia na 52 poschodí, ktorá je zadarmo, fancy tam varia a ja to odporúčam všetkým namiesto CN tower.

O 19 potom hrá Toronto Blue Jays na 550,000 štadióne. Lístky mimo finále začínajú na $12.Ak sa vám koncept vynechania CN tower & basebalu nepáči, túto časť vieme nahradiť CN tower a večerou v Amsterdam brewery.

Tu by som odporúčal prenajať auto na 200 Wellington st (na expedia.com vieš nájsť aj deal na to). Cestou na Niagary by som dal Niagara-on-the-Lake town. Ak môžete ísť do US, odporúčal by som Anchor bar v Buffale. No a poobedie sa dá stráviť najviac Torontskou aktivitou- piknik na Toronto islands.

Ďalšie veci na videnie:
Ripley aquarium
Kensigton market
Yorkdale /Eaton shopping mall (Ak ste na shopping)

Čo také ďaľšie na jedenie
– Chicken and waffles
– Poké
– sushi burrito
– uncle tetsu cheesecake
– ceasar drink
– fries pickles
– pulled pork
– sweet Jesus zmrzlina
– beaver tail
– Etiópska kuchyňa

Technické veci, na ktoré nezabudnite:

 • mať eTa
 • dá sa tu normálne platiť slovenskou debetnou/kreditnou kartou
 • zástrčky koncovky majú iné, urobte si medzinárodný vodičský za tých 9€
 • Uber je tu lacný, ale viete si plne vystačiť aj s mestskou hromadnou.

Pekný trip prajem a dajte vedieť v komentároch, čo sa vám páči najviac.

3 KOMENTÁRE

 1. Ahoj Evka,
  chystáme sa s kamarátkou na 3 dni v apríli do Toronta.
  Ubytovali sme sa 12 York St …., snáď dobraá voľba ….:-) Sme predtým 4 dni v NY …., poradila by si mi pls ako za dostaneme čím najrýchlejšie a najľahšie na Niagarske vodopády … a či to vôbec má význam aj v tomto časovom období …., myslím kvôli počasiu, aby nám neodmrzli rite….:-) Radi by sme navštívili aj zápas NHL …., sú lístky dostupné niekde na nete, že by sme si mohli potom zakúpiť?
  Ďakujem ti veľmi pekne za pomoc!

  • Ahoj Zuzi,
   Bývate na skvelom mieste, priamo v centre diania. Budete hneď pri jazere, na mojom obľúbenom mieste v Toronte 🙂 Apríl môže byť ešte chladný, ale taký bude aj NYC. Jar už hádam bude a vtedy je Toronto super, lebo sa prebúdza zo zimy a ľudia si to veľmi užívajú, niekde majú už aj terasy otvorené, hihi.
   My sme boli aj vo februári na Niagarach a neľutujeme. V apríli tam bude chladno, aj z nich stále ako keby mrholí, ale na druhej strane, vodopády budú po zime oveľa väčšie a nebude tam toľko ľudí, čiže podľa mňa neváhajte. Radšej sa lepšie oblečte, ale určite ich nevynechajte 🙂
   Dá sa tam dostať niekoľkými spôsobmi:
   – vlastným autom (toto odporúčame my, požičiať auto sa dá takmer kdekoľvek, aj online napr. cez Expediu)
   – autobusom (pozrite spoločnosti ako je Megabus.ca alebo Greyhound.ca, odchádzajú z centra Toronta)
   – tour (môžete zobrať tour s nejakou spoločnosťou, ale nikdy sme to nerobili, takže nemám ani ako poradiť)
   NHL lístky si môžete kúpiť online napríklad na Stubhub, Ticketmaster. Neviem kedy presne prídete v apríli, ale pozrite si, či vtedy bude ešte hlavná sezéna, lebo tá končí práve v apríli. Potom už je playoff, kedy sú lístky šialene drahé a Toronto možno ani nepostúpi 🙂 Ja vám odporúčam ísť na NBA zápas alebo baseball. Je to sranda 🙂
   Napíš, keby ste potrebovali ešte niečo.

   • Plánujem že si objednáme aj večeru v tej reštike čo si písala na 52. Poschodí …., veľmi sa tešíme …., a ak by ste mali čas a chuť, kľudne sa k nám môžete pripojiť :-))))
    Ak by sme chceli požičiať auto, mám si spraviť ten medzinárodný VP predpokladám 😉

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím