Jeseň z pohľadu Zlatej

3
519
Movember

Tak už sa zvesti, že som dlho nič nenapísala na blog, dostali aj ku mne. Čo si budeme navrávať, lemra lemravá som. No ale keďže veľký brat nás naozaj vidí a zdvihol prštek nad pribúdajúcimi filmami na našej IP adrese, tak je to teda tu. Ďalšia časť zo života v ríši “Winter is coming”.

Od posledného článku sa toho udialo celkom dosť. Máme krásne počasie (ťuk-ťuk na drevo) a tak sa snažíme tráviť čo najviac času vonku. Prechodili sme veľa parkov a okolia, ale stále sme to my a tak sme pochodili aj ďalšie krčmy. Torontu sa darilo v baseballe, tak sme mali Blue Jays horúčku, ale o tom už popísal Tomi naposledy.

Vďakyvdzanie alebo Friendsgiving

Thanksgiving 2015
Thanksgiving 2015

Mesiac pred americkým vďakyvzdaním sa oslavuje to kanadské, sú popredu. A tak sme sa stretli, my siroty bez kanadských rodín, aby sme oslávili tento sviatok, ktorý sme si nazvali Friendsgiving. Každý priniesol niečo, mojou úlohou bol tradičný tekvicový koláč, spoločnou silou sme presvedčili turiaka Franka, že po 5-hodinách by bolo aj načase a tak sme sa mohli spoločne doslova prežrať do sýtosti. Na stole sa tak objavil okrem skvelého moriaka aj zemiakový šalát ako od mamičky (český príspevok), tradičná plnka, brusnicová plnka, zelenina, brusnicový džem (všetko poľsko-americký príspevok), poutine (malajzijský príspevok) a veľa sladkých a slaných mini pokrmov (austrálsky príspevok). Takže taká typická kanadská zmeska 🙂 Jedlo bolo také dobré, že nás to všetkých na hodinu odrovnalo od akýchkoľvek aktivít.

 

Halloween

Začali sme náš druhý rok v Kanade a s tým prišiel aj druhý Halloween. Minulý rok sme sa počas neho ešte len oťukávali s Kanadou ako takou, no tento rok to už bolo úplne o niečom inom. Jedna noc, dve party, kopec kamarátov a tie najstrelenejšie a super kostýmy.

Nenazvala by som to sviatok, ale táto tradícia je celkom sranda. Záhradky pred domami sú zrazu plné malých hrobov, strašidiel a pavučín. V metre je úplný štandard, že si k tebe sadne obrovský strom, mačka či Joker. A malá princezná utekajúca k svojej mame sa otočí a vtedy zistíte, že to je vlastne Zombie dokrvavená šesťročná princezná. No nemiluj to!

Wedding dinner

DIY kytica
Šikovné labky opäť zasahujú!

Naši kamaráti mali pred časom svadbu v Chicagu, kde sme bohužiaľ nemohli ísť. Popravde nás bolo takých viac a tak pre nás všetkých usporiadali svadobnú večeru vol.2. Boli sme v etiópskej reštaurácii, kde sa je rukami a z veľkej tácky pre 4 ľudí. Bolo to výborné a veľmi spoločenské jedlo, hihi. Spoločnosť tvorili prevažne paleontológovia, takže o zaujímavý večer bolo postarané. Ja som k tomu ešte pre nevestu pripravila kyticu, ktorá nezvädne (čas pochváliť sa) a bolo!

 

NHL pokus č.2

NHL bol mojim veľkým snom a aj napriek tomu, že sa mi splnil už dvakrát, Eva je žena nenásytná, a tak o tom snívam stále. Po roku prišiel čas, kedy som sama seba presvedčila, že teda pôjdem na Toronto Maple Leafs. Ono si poviete ironicky, že chúďa Eva, ale lístky na Leafs sú šialene drahé, hrajú úplne,že zle a atmosféra je ako v divadle. A áno, napriek všetkému som išla. A bolo to super! Oveľa-oveľa lepšie ako prvý zážitok v Buffale (tiež outsider). Stretli sme sa skôr, dali si nejaké to pivo a mohli sme ísť. Náš super bohatý klub minul prevažnú väčšinu na trénera (ten je fakt dobrý btw) a na úvodnú show. Začalo to sľubne – 3D show a krásne osvetlené hymny s plávajúcimi vlajkami. A potom prišiel šok! Toronto dalo gól! A druhý šok, naozaj sme sa tešili asi len ja, Peťo a Jess.

Úvodná show na zápase Toronto Maple Leafs from Eva Rodinova on Vimeo.

Aby som to skrátila, lebo o tomto by som ja toho popísala, ajajaaj. Hokej to bol priam skvelý, vyhrali sme nad prvým mužstvom v konferencii, skvelo som sa zabavila a naozaj tam je taká atmosféra ako sa hovorí. Keď to porovnám s NBA, americkým futbalom či baseballom, NHL tu je úplne iný svet. Cez prerušenia hry sa tu nedialo nič na čo som zvyknutá z TV alebo zo Slovanu. Tu som mala pocit, že ma niekto napomenie, keď sa budem nahlas rozprávať. Čiže, čo z toho vyplýva? Potrebujem ísť na ďalší zápas, tentoraz k niekomu, komu sa darí.

Na záver vás chcem ubezpečiť, že žijeme aj kultúrne. Ľudia pod 30 rokov majú lepšie ceny lístkov, tak prečo to nevyužiť. Máme za sebou ďalšiu operu, najnovšie Hunger games a najbližšie sa chystáme na Šípkovú Ruženku na ľade, ktorá sa nekoná v hokejovej aréne, ale v divadle na pódiu.

Vianoce sú za dverami :)
Vianoce sú za dverami 🙂

A nezabudnime, že minulý týždeň bol mojim posledným dňom kedy som sledovala filmy v super kvalite zadarmo, keďže sme dostali varovný list od kanadskej vlády, že sťahovanie je zlé a nepatrí sa to! A tak, ak máte akýkoľvek nápad ako mi pomôcť, ozvite sa mi 🙂 A ozvite sa aj keď nemáte nápad, každý kto toto čítate nám chýba :*

Páčko.

Zlatá a zdraví aj Rybka

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím