Kanadskí drevorubači, baseball a pán prsteňov

1
640
Blog Kanada trip cestovanie (15)
iba jeden meter piva

Dobrý deň,

Ako ma včera upozornil môj najobľúbenejší otec, už sme dlhšiu dobu neprispeli sem. Musel som to overiť, lebo asi sa mi to zdalo, ale posledný mesiac utiekol rýchlejšie ako elegancia z rekonštrukcie starého mosta. Brat si zakladal fitko a pomáhal som mu s webom a nejakými plánovacími skillmi #eubaForever. Týmto vás btw pozývam na web cvičiska, ak na toto neklinite, nezúfajte, o pár dní máte odo mňa notifikáciu na fb, aby ste olajkovali fun page.

Počas jednej z chvíľ v termálnych kúpeľoch v Banff, som využil moment dočasnú stratu Evičkinej koncentrácie a vybarteroval som si povolenie na kanadský look #diabolský_smiech Takže som po dobu 6 týždňov vyzeral o milimeter staršie. No po Halloween-e ale moje dočasné právo zaniklo a môj outfit a lá kanadský drevorubač sa musel porúčať. Takže, keď ideme na pivo, zas musím brať so sebou ID.

Čo sme mali možnosť sledovať, je lokálny basebalový tím Toronto Blue Jays. Vyšla im najlepšia sezóna za posledných 22 rokov a my sme boli pri tom! Bohužiaľ miestni obyvatelia nie sú zvyknutí na športové úspechy (Maple Leafs majú štandarne najmenej bodov v tabuľke, Raptors ani Argonauts tiež nie sú synonymom športového sna). Pre Toronťanov teda prebojovanie sa do play off MLB je to isté, ako keby naši zlatí chlapci vyhrali olympiádu a majstrovstvá sveta v jednom zápase. A to ešte keď vám poviem (predpokladám že väčšina z vás nesleduje novinky zo sveta basebalu) že prvú sériu otočili zo strašidelných 0:2 na 3:2 a postúpili tak do štvrťfinále. Po tom poslednom víťaznom zápase sme mali pocit, že Toronto vybuchne! Ľudia sa spontánne objímali, autá celú noc trúbili, autobusy mali za čelnými sklami #GoJaysGo a všetky bary boli tak narvané, že ľudia z nich vypadávali. Niet divu, že aj v nás sa narodili malí basebalový fanúšikovia. Napriek všetkému tomu povzbudzovaniu ale podľahli v štvrť finále a nedobojovali to do world series. Nevadí. #ORokBudemeZlatí

Tu v Toronte sa nestíhame čudovať, čo všetko sa dá zaplatiť z miestnych daní. Okrem podpory najrôznejších podujatí a prehliadok, tak celé leto tu boli všetky kúpaliská zadarmo a teraz nedávno som zistil, že aj všetky plavárne a pár športovísk je tiež bez poplatku. Žiadne kontroly, nič, len vojdem a som vnútri. A je to tam pekné, udržiavané a čisté. Normálne ťažké odpadávačky, čo všetko sa dá, keď nemusíte platiť finančné skupiny.

Dal som si aj osobnostný challenge, že prečítam aspoň jednu knihu Pána Prsteňov v originály. Veľmi zlý nápad, taký hodný ryby – už s tým bojujem 3. mesiac a stále málo. Autor bol totiž profesor anglického jazyka a jeho slovná zásoba štandardne presahuje možnosti Google translate, tak si často len domýšľam, že čo sa asi tak práve deje. A aj keď dačo z knižky použijem pri diskusii v robote, tak si zo mňa všetci robia srandu, že rozprávam stredovekou angličtinou.

No a zakončím to ešte tak srandovne – boli sme na party v Royal Ontario Museum. Manažment múzea robí každý piatok štýlovú party priamo vo vnútri budovy – viem vám na 100% potvrdiť, že s drinkom v ruke si pozerať sochy, múmie, kosti dinosaurov a podobné veci stojí za to. Keď vás ale toto omrzí, máte na výber 2 poschodia hudby. Na jednom je v salóniku živá hudba, sláčikové kvarteto alebo niečo podobne. Druhé poschodie ponúka štandardnú DJ party, kde je milión ľudí. Ak ste sa ešte nerozhodli, či nás prídete pozrieť, tak dúfam, že teraz som vás už úplne nadchol.

Na koniec pár foto…

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím