pohovor v Kanade

Po mesiacoch presviedčania samej seba, že už sa predsa nehanbím a speakujem o sto šesto, som začala hľadať prácu v mojom obore. Veď ako sa vraví: Na toto som neštudovala. Bolo na čase ísť na pohovor v Kanade – do kancelárie.

Takto, ja som si office job v marketingu hľadala od prvého dňa, no nikto sa mi neozval. Vďaka kaviarňam som mala v životopise dôkaz, že Kanaďan ma zamestnal a že som tam aj chodila. Od toho momentu to bolo jednoduchšie. Nevravím, že mi telefón neustále zvonil, ale pozvánok na pohovor bolo niekoľko. Tým, že som v kaviarni väčšinou končila okolo 2 poobede, tak aj doraziť na pohovory bolo oveľa jednoduchšie a pritom aj dostávať nejaké tie doláriky pravidelne na účet.

Kde hľadať lepšiu pracovnú pozíciu

Na odbornejšie pracovné pozície som používala LinkedIn a Indeed. V budúcnosti by som sa viac sústreďovala na LinkedIn, firmy tu sú sofistikovanješie a modernejšie. Cover Letter som sa snažila prispôsobovať každej firme, aj keď jadro ostalo rovnaké. Už ma aj chceli prijať do jednej menšej firmy s luxusným nábytkom, aj mi ukazovali ako tam všetko funguje, kde a čo mám robiť, no pri pohľade na moje víza končiace o pol roka mi majiteľ povedal, že mu je to ľúto, ale že to je príliš málo. Téme víz sme venovali asi pol hodinku. Darmo som mu vravela, že som v procese predlžovania víz. Ponaučenie, netreba dĺžku víz vôbec spomínať. 🙂

Slová tohto pána ma prinútili rozmýšľať. Ejhľa. Kto by ťa zamestnal na tak krátko, keď tvoja budúcnosť v krajine je neistá? A tak som začala hľadať pozície na Contract, čiže časovo obmedzené.

Internship

Jednou takou bola aj 3-mesačná neplatená stáž v startupe. Znelo to zaujímavo a to, že ma nebudú platiť mi až tak nevadilo. Startup bol zameraný na mobilnú appku pre väčšie firmy ako je Starbucks a podobne. Pri takom množstve zamestnancov je ich tréning a starostlivosť pomerne náročná. Bol to vlastne interný firemný Facebook, vymieňanie smien a firemný kvíz v jednom. Na pohovor sme mali vypracovať stratégiu pre Social Media. Vravím si paráda, ďaľší zaujímavý pohovor v Kanade predomnou.

Internship v Kanade

Všetko bolo super, office vyzeral štýlovo, veľké okná, murovaná stena a mladí ľudia. Ale. Aj v zasľúbenej Kanade príde ale. Na neplatenej stáži by ste sa mali vzdelávať vy. Tu to fungovalo naopak. Startup si najal 4 mladých marketérov, ktorí sa v danej oblasti pohybovali oveľa lepšie a zadarmo. To, že ste v Kanade neznamená, že niekto nebude chcieť využiť vašu nevedomosť. Všetko si vopred preverte. Po dvoch mesiacoch som tam teda skončila (trvalo mi to trošku, no :)). Celú túto skúsenosť neľutujem, spoznala som vďaka nej kopec nových ľudí a aj keď sme sa nerozišli úplne v najlepšom so všetkými, držím im palce a prajem veľa úspechov.

 

====== STRIH =======> 2016

Po návrate z neplánovanej dovolenky na Slovensku som musela začať znovu od začiatku. Milión životopisov, sprievodných listov, úprava môjho hviezdneho a štýlového živtopisu a strhnutie pri každom zazvonení telefónu. Po mesiaci a pol som išla na prvý pohovor.

Ako prebiehal pracovný proces čítaj na ďalšej strane.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím