1. deň v Kanade (píše Zlatá)

4
1717
Let praha toronto
Let praha toronto
4:49 a devínska v späťáku. Posledné obhliadnutie sa a ide sa! Náš let je priamy z Prahy do Toronta, v Montreali len na hodinku dotankujeme. Taká 11-hodinová “pohodička”.
Posledné výborné pivo
Posledné výborné pivo

Rozlúčka na letisku nie je jednoduchá a je to asi tá najťažšia vec. Pa mami, pa oci. Prechádzame check-inom a už sme v tom len sami dvaja.

 

Let do Kanady

Do lietadla nasadáme celkom rýchlo. Bezpečnostné prehliadky idú rýchlo, aj prvé vyzutie a bez trapasu je za mnou. Som dosť šteklivá, tak mi odľahlo, že som tú tetu pri prehliadke nekopla 🙂
Tak týmto poletíme
Tak týmto poletíme
Pohľad zvnútra
Pohľad zvnútra
V lietadle sa ma zmocňuje panika. Všetky emócie na mňa doľahnú znovu. A revem a zase a znova. Lietadlo nie je také veľké ako som čakala a pritom sa tam zmestí okolo 500 ľudí a sme skoro plní. Nie že by som to rátala, či? 🙂 Rolujeme a postupne sa odliepame od zeme. Jaj a hádajte čo, revem. Tomi sa ma snaží priviesť na iné myšlienky, ale ja vôbec, ale vôbec neviem, čo mi hovoril. Už sme asi 7 km nad zemou a ja si vravím, kam sa tak ženie. No a on sa postupne dostane do výšky 12000m. WTF? Nič nevidím, tak zatváram okno. Cca nad Anglickom nám prinášajú jedlo. Fajnové a k tomu vínko. DECI. JEDNO DECI. A to je všetko. Však si môžem za 12$ objednať ďalšie 🙂
Vínko!
Vínko!
Kukáme filmy a nebojíme sa
Kukáme filmy a nebojíme sa
Po jedle prišiel snack a Grónsko. Krásne ako zamrznuté oblaky. A o chvíľku na to Kanada. Pristávame v Montreali, kde skoro celé lietadlo vystúpi. Ostane nás tam asi tak 50. Taký odhad 🙂
Grónsko
Grónsko
A Kanada
A Kanada
Pristávame
Pristávame
Vzlietame o pol hodinu skôr a po 11 hodinách v lietadle sme tu. Toronto servus! Víta nás imigračný úrad, kde koho nestretneme- východniara!

Imigračné v Kanade

Funny story alert!
Chalanko sa pýta: Slováci? My: jej, áno 🙂 Pýta sa: a odkiaľ ste? My: z Bratislavy a ty? Pýta sa: a čo tam nie je dobre, že idete sem? Ja som z ďalekého východu a chcem tu ostať, mám tu rodinu. Joj, ten iPhone by som tu nevyťahoval. 
Úplne nás zabil. A ujov na imigračnom tiež. Pokiaľ viem, asi ho ani nepustili do krajiny, keďže pánko nemal víza a po anglicky vedel len: I want start a new life. 😀 Aspoň mňa rýchlo vybavili a vrátili sa k nemu. Ešte aj na otázku Ako sa voláte? odpovedal- Yes! No čo vám poviem. 
Víta nás Kanada
Víta nás Kanada
Tomi zatiaľ prekladá Čechovi, čo mu vraví úradník a asi ho postihne spoločný osud ako tuto počiernejšieho občana z východu. Nás neskôr víta 20$ Subway a cesta metrom do nášho dočasného domova. Je 18:00 a slovenského času fajnová polnoc.
Batožinu nám nestratili
Batožinu nám nestratili
Cca o 20:00 (2:00 na SVK) nám dvere otvára Anya-predajkyňa vína, u ktorej bývame cez Airbnb (úplne doporučujeme Airbnb na prvých pár sní a dokonca máme pre vás aj zľavu 29€, ak sa registrujete cez tento odkaz.) Trošku pokecáme a padáme do postele.

4 KOMENTÁRE

  1. Drzim palce decka!

    Budem pravidelne chceckovat blog. 😀

    Len sa nezabudnite poriadne hydratovat a keby bolo najhorsie posleme Koniferku UPSkom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím