1. deň v Kanade (píše Zlatá)

4
1053
Let praha toronto
Let praha toronto
4:49 a devínska v späťáku. Posledné obhliadnutie sa a ide sa! Náš let je priamy z Prahy do Toronta, v Montreali len na hodinku dotankujeme. Taká 11-hodinová „pohodička“.
Posledné výborné pivo
Posledné výborné pivo

Rozlúčka na letisku nie je jednoduchá a je to asi tá najťažšia vec. Pa mami, pa oci. Prechádzame check-inom a už sme v tom len sami dvaja.

 

Let do Kanady

Do lietadla nasadáme celkom rýchlo. Bezpečnostné prehliadky idú rýchlo, aj prvé vyzutie a bez trapasu je za mnou. Som dosť šteklivá, tak mi odľahlo, že som tú tetu pri prehliadke nekopla 🙂
Tak týmto poletíme
Tak týmto poletíme
Pohľad zvnútra
Pohľad zvnútra
V lietadle sa ma zmocňuje panika. Všetky emócie na mňa doľahnú znovu. A revem a zase a znova. Lietadlo nie je také veľké ako som čakala a pritom sa tam zmestí okolo 500 ľudí a sme skoro plní. Nie že by som to rátala, či? 🙂 Rolujeme a postupne sa odliepame od zeme. Jaj a hádajte čo, revem. Tomi sa ma snaží priviesť na iné myšlienky, ale ja vôbec, ale vôbec neviem, čo mi hovoril. Už sme asi 7 km nad zemou a ja si vravím, kam sa tak ženie. No a on sa postupne dostane do výšky 12000m. WTF? Nič nevidím, tak zatváram okno. Cca nad Anglickom nám prinášajú jedlo. Fajnové a k tomu vínko. DECI. JEDNO DECI. A to je všetko. Však si môžem za 12$ objednať ďalšie 🙂
Vínko!
Vínko!
Kukáme filmy a nebojíme sa
Kukáme filmy a nebojíme sa
Po jedle prišiel snack a Grónsko. Krásne ako zamrznuté oblaky. A o chvíľku na to Kanada. Pristávame v Montreali, kde skoro celé lietadlo vystúpi. Ostane nás tam asi tak 50. Taký odhad 🙂
Grónsko
Grónsko
A Kanada
A Kanada
Pristávame
Pristávame
Vzlietame o pol hodinu skôr a po 11 hodinách v lietadle sme tu. Toronto servus! Víta nás imigračný úrad, kde koho nestretneme- východniara!

Imigračné v Kanade

Funny story alert!
Chalanko sa pýta: Slováci? My: jej, áno 🙂 Pýta sa: a odkiaľ ste? My: z Bratislavy a ty? Pýta sa: a čo tam nie je dobre, že idete sem? Ja som z ďalekého východu a chcem tu ostať, mám tu rodinu. Joj, ten iPhone by som tu nevyťahoval. 
Úplne nás zabil. A ujov na imigračnom tiež. Pokiaľ viem, asi ho ani nepustili do krajiny, keďže pánko nemal víza a po anglicky vedel len: I want start a new life. 😀 Aspoň mňa rýchlo vybavili a vrátili sa k nemu. Ešte aj na otázku Ako sa voláte? odpovedal- Yes! No čo vám poviem. 
Víta nás Kanada
Víta nás Kanada
Tomi zatiaľ prekladá Čechovi, čo mu vraví úradník a asi ho postihne spoločný osud ako tuto počiernejšieho občana z východu. Nás neskôr víta 20$ Subway a cesta metrom do nášho dočasného domova. Je 18:00 a slovenského času fajnová polnoc.
Batožinu nám nestratili
Batožinu nám nestratili
Cca o 20:00 (2:00 na SVK) nám dvere otvára Anya-predajkyňa vína, u ktorej bývame cez Airbnb (úplne doporučujeme Airbnb na prvých pár sní a dokonca máme pre vás aj zľavu 29€, ak sa registrujete cez tento odkaz.) Trošku pokecáme a padáme do postele.
ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPred odjazdom (píše Zlatá)
Ďalší článokPrvé zážitky (píše Ryba)
Ahojte, ja som Eva aka Zlatá. Ak náhodou nepíšem články pre Zlatú rybku, tak lepím, striháma tvorím pre Šikovnélabky.sk. Ak hľadáš kreatívne návody, tak tam určite mrkni.

4 KOMENTÁRE

  1. Drzim palce decka!

    Budem pravidelne chceckovat blog. 😀

    Len sa nezabudnite poriadne hydratovat a keby bolo najhorsie posleme Koniferku UPSkom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím