Aké je to letieť v business class?

0
92

Prvú a Business triedu väčšinou viacerí z nás len obchádzame, aby sme sa dostali do našej vzdialenej Economy. No raz sme medzi tých, ktorí stúpajú na druhé poschodie obrovského Airbusu A380, patrili aj my. Takýto článok ste tu veru nečakali, že? Hej hej, aj Zlatá Rybka je občas posh.

Koľko nás stála Business class?

To je dobrá otázka, ktorá vás určite napadla. No a úprimne vám teraz za Zlatú rybku odpoviem. Nič. Tak je. NIČ. Dostali sme zadarmo upgrade. Žiadna spolupráca (bodaj by!), jednoducho sme mali šťastie. Do poslednej chvíle sme tomu neverili. Za spiatočnú letenku Toronto-Budapešť sme ako každý bežný cestujúci zaplatili 750 CAD na jedného. Potom však prišiel samotný check-in.

Ako sme sa dostali zadarmo do Business Class?

Viaže sa k tomu celkom vtipná historka, ktorá mňa osobne ale stála kopec nervov. Nebudem vás tu ňou zaťažovať – long story short, pri bookovaní letenky cez Flight centre (kanadská verzia Pelikánu) nám zaklikli okienko, ktoré nás oprávňovalo získať zadarmo upgrade v prípade nenaplnenia lietadla. Urobili to úplne zadarmo a my sme o tom vôbec netušili. Aká je šanca, že sa nenaplní trieda akurát na našom lete? Ja som nás checkovala takmer hneď ako sa dalo a vtedy boli tieto miesta ešte voľné. A tak sme zadarmo cestovali takmer 8h namiesto Economy úžasnou British Airways Business Class.

British Airways Business Class
Horné poschodie, kde je 14 cestujúcich, 2 letušky a 2 toalety

British airways Lounge

K Business Class nepatrí len skvelé miesto a servis v lietadle, ale aj prednostný vstup do lietadla a hlavne voľný vstup do Airport Lounge príslušnej aerolínky (v našom prípade British Airways). Keď sme vystúpili na Heathrowe z nášho letu z Budapešte, začali sme hľadať kde sa najeme. V mysli som mala ten odporný letiskový burger a vôbec sme sa netešili. Celkom náhodou sme šli okolo British Airways Lounge, kde sme zistili, že aj my patríme medzi vyvolených. Niektoré lounges sa dajú aj zaplatiť, to znamená, že nepotrebujete špeciálnu letenku vyššej triedy, no British Airways túto možnosť neposkytuje. 

My navštevujeme lounges poskytované cez Priority Pass, ktoré si viete tiež zaplatiť (okolo 25eur).

4-hodinový prestup v Londýne sa zrazu zdal krátky

V lounges nájdete okrem švédskych stolov plných jedla, kávy, alkoholu aj služby ako sprcha, či žehlenie košieľ. A to všetko v cene letenky a s výhľadom na runway. My sme stihli raňajky a aj obed. Aké šťastie! Potom sme pekne vyrelaxovaní mohli nastúpiť na náš ďalší let. Poviem vám, môj strach z lietania sa v celku zmenšil pre tentokrát 🙂

Let Londýn-Toronto

Samotný let začal ešte príjemnejšie ako som si môžete predstaviť. Vystúpili sme na druhé poschodie lietadla, kde nás privítala naša súkromná letuška s pohárikom šampanského. Vravím si, môže byť 🙂

Miesto

Na vrchnom poschodí bolo 14 miest, pričom jedno miesto malo 3-4 okná, takže si asi viete predstaviť aké to je veľké. Každé sedadlo vyzerá ako také lôžko, ktoré je polohovateľné z kresla až na úplnú posteľ. Samozrejmosťou bol aj balíček s dekou, vankúšikom, ponožkami, ochranou na oči, balzamom na pery atď.

Moje miesto malo 4 okná!
Jedlo

Na začiatku letu sme dostali jedálny lístok, z ktorého sme si vybrali 4-chodové menu. To bolo podávané ako v reštaurácii, čiže žiadny plast sa nekonal a to ani pri pití.

Strach z lietania na pár hodín potlačený! Podáva sa predjedlo!
Spánok

Po neustálom doplňovaní poháriku a po dopozeraní filmu sa môžeme pomaly uložiť a pekne si pospať.

Bezpečnosť nadovšetko

Po takmer 8 hodinách pristávame v Toronte príjemne oddýchnutí a vďaka teplému uteráčiku aj príjemne osviežení. Ako máme po tomto zážitku letieť Economy? Už nás majú!

Zlatá dokonca po prvýkrát v živote vraví po pristátí jedno: Nevystupujem!

historka: Pre tých, ktorých zaujíma aj historka o tom, ako čo predchádzalo tomuto skvelému zážitku – čitajte dole.

Mali sme rozlúčkovú party s kamarátmi pred ďalším návratom do Kanady (tentokrát sme nevedeli na ako dlho ideme) a čo to sme popili. Ja som sa ráno o 8 sama od seba po 2 hodinách spánku prebudila a ešte pripitá nám spravila check-in (Zlatá je jedna z tých, ktorí musia urobiť check-in hneď ako sa dá, aby si vybrala tie najlepšie miesta a aspoň trošku ukľudnila svoj strach z lietania).

Pri checkine som si len tak klikla, že ako to vyzerá na druhom poschodí. Tam som si všimla, že tam boli voľné miesta, vyzerali ako postele a tak som neváhala a bookla tie. O 2 hodiny som sa s hrôzou prebrala, že čo som to urobila. Pozreli sme si, či nám niečo stiahli z karty, 5-krát sme skontrolovali email, či tam nie je nejaká suma a nikde nič. A tak sme do poslednej chvíle tŕpli, lebo sme nevedeli, či za to budeme platiť a či je to pravda. No a ako už viete, bola. Jeden deň sme sa ešte aj v lietadle cítili dobre 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím