26 netradičných zážitkov, ktoré môžeš zažiť v Toronte

1
632
26 netradicnych zazitkov, ktore mozes zazit v Toronte

Ak prichádzaš alebo žiješ v Toronte a hľadáš, čo robiť, máme pre teba zoznam 26-tich netradičných aktivít, ktoré môžeš zažiť a spestriť si svoj čas v Toronte. Poďme na to!

1. Večera v tme

Ideálne na: rande, oslavu narodenín

Dining in the dark sa dá vyskúšať v rôznych mestách sveta a Toronto nie je výnimkou. Ako už názov napovedá, večeriate v úplnej tme a obsluhujú vás nevidiaci. Najskôr si v spoločenskej miestnosti vyberiete z menu vašu večeru a drink. Potom vás váš nevidiaci čašník odvedie k stolu. Držíte ho za rameno a kráčate v absolútnej tme za ním. Vždy keď vám prinesie drink, či jedlo, tak vám povie kam to dáva a vysvetlí vám, kde sa na tanieri čo nachádza. Ani neviete ako a váš sluch sa zlepší a večera vám bude trvať aj š hodiny. Výborný zážitok, odporúčame! V Toronte hľadajte reštauráciu O.Noir.

O Noir v Toronte2. Hrať sa spoločenské hry a piť pri tom pivo

Ideálne na: rande, zábavu s kamarátmi

Tak tak. V Toronte je hneď niekoľko kaviarní a barov, kde si viete dať pivo či kávu a zároveň si aj požičiať spoločenské hry. Personál vám pravidlá rýchlo a zreteľne vysvetlí a vy tak môžete hneď začať hrať niečo nové. Platí sa za vstup plus drinky a jedlo. My máme najradšej Snakes and Lattes, pripravte sa na čakanie, hlavne ak tam pôjdete v piatok či v sobotu večer.

Snakes and Lattes3. Trivia night

Ideálne na: zábavu s kamarátmi

Vytvorte tím a choďte vyskúšať trivia night. Sedíte v bare a odpovedáte na otázky na rôzne témy. Trivie sú tu rôzneho druhu od všeobecných cez trivie o Simpsonovcoch či Harry Potterovi.

Trivia4. Byť morskou pannou

Ideálne na: ladies night

Čítaš správne. Ak si chceš vyskúšať aké by to bolo byť morskou pannou, tak aj to sa dá. Prídeš k bazénu, navlečieš si plutvu morskej panny, vďaka ktorej budeš mať spojené nohy a monoplutvu a plávaš. V bazéne je s tebou inštruktorka, ktorá ťa celým zážitkom prevedie. Musím povedať, že som sa utopila skoro iba raz a aj to len kvôli tomu ako som sa veľmi smiala. Na druhú stranu musím povedať, že je to dosť náročné a veľmi zaujímavý workout. So zakladateľkou sme chvíľku aj bývali na Airbnb a už stihla tieto školy rozšíriť do Montrealu, Quebecu, Ottawy, Edmontonu, Chicaga, Las Vegas, ale aj do Costa Ricy a UAE.

Aquamermaid kurz v Toronte5. Ochutnať celý svet

Ideálne na: rande a len tak s kamarátmi

Už sa asi opakujeme, ale toto je pre milovníkov jedla asi to najlepšie mesto. Multikulturálne mesto má svoje výhody a ty tak môžeš ochutnať jedlá z takmer celého sveta. Nielen tradičné kuchyne ako je talianska, francúzska, americká, ale aj kórejskú, etiópsku, afgánsku, venezuelskú a mohli by sme pokračovať. V lete sa pravidelne konajú festivaly rozličných národnych kultúr, kde nechýbajú ich tradičné špeciality. Nechýba ani poľský festival, kde si môžeš dať pirohy, ak sa ti zacnie za domovom.

Wafle s javorovým sirupom a kuraťom
Moje nove najoblubenejsie jedlo 🙂

6. Ísť na zápas NHL, NBA, či MLB

Ideálne na: zábavu s kamarátmi, pre športových nadšencov

Každá športová duša si príde v Toronte na svoje, teda ak prídete v správnej sezóne. V lete uvidíte maximálne tak baseball, ale zas, prečo nie. Zážitok je to výborný. Toronto je jediné kanadské mesto, ktoré má tím aj v NHL, NBA a MLB.

NBA Raptors game
Zlata rybka na zapase Toronto Raptors

7. Lakros zápas

Ideálne na: zábavu s kamarátmi, pre športových nadšencov

Toto je osobitná kategória. Zápas lakrosu naživo je must see pre každého športového nadšenca. To len tak hocikde nezažijete. Toronto Rock je torontský lakrosový tím hrajúci svoje zápasy v Air Canada Centre, teda na štadióne, kde hrajú aj Maple Leafs či Raptors. Ak chcete navštíviť tento štadión, tak toto je jedna z možností. Je to show a spolu s hokejom aj oficiálny šport Kanady. Mimochodom, lakros je celkom brutálny šport.

Lakros v Toronte8. Drink s výhľadom na Toronto

Ideálne na: rande, zábavu s kamarátmi

Mesto je plné vysokých budov a tak aj možností dať si drink či večeru s výhľadom na mesto je hneď niekoľko. CN Tower je jedna z prvých možností (reštaurácia sa hýbe 360 stupňov, čiže výhľad si naozaj užijete), ktorá príde na rozum, no Zlatá rybka vám vie odporučiť aj iné. Za nás je to jednoznačne reštaurácia The One Eighty situovanú na 51.poschodí, no okrem toho je tu aj Thompson Hotel alebo Park Hyatt.

Nocne Toronto9. Torontské ostrovy

Ideálne na: zábavu s kamarátmi, na rande

Ostrovy sú asi na každom liste atrakcií, ktoré stoja za to v Toronte. Je odtiaľ parádny výhľad na Toronto, možno ten najlepší, no ostrovy toho ponúkajú oveľa viac. Piknik na pláži, nudapláž a aj detské kolotoče. Sto ľudí, sto chutí. Ak máte radi kolotoče, tak si nenechajte ujsť koncom augusta aj CNE, torontský jarmok.

Ikonické miesto na fotky

10. Požičať si kayak či loď

Ideálne na: zábavu s kamarátmi, na rande

Sen stať sa kapitánom lode sa vám môže splniť na celé 2 hodiny, či aj deň. V Torontskom prístave je možnosť požičania lode, kde si budete sami vlastným pádom. Okrem lode sa dajú na jazere či riekach požičiať kajaky a paddleboardy.

Paddleboard Toronto11. Vidieť super filmy a známych hercov počas TIFF

Ideálne na: sám-sama, zábavu s kamarátmi

September je mesiac filmov, pretože práve vtedy sa koná jeden z najprestížnejších filmových festivalov sveta TIFF. Filmy, ktoré sa tu premietajú majú veľkú šancu získať Oscara. My na druhú stranu máme možnosť tieto filmy vidieť ešte pred ich uvedením. My sme takto videli Marťana o niekoľko mesiacov skôr. Ak patríte medzi naháňačov celebrít, tak počas tohto festivalu si prídete na svoje. Môžete sa usídliť pred červeným kobercom a číhať na celebrity alebo ako ja len tak náhodou ísť bicyklom okolo. Ja som trošku hanblivá, čiže o fotku som nepoprosila, len som sa takto trápne odfotila sama so Samom Claflinom.

Keď sa hanbíš osloviť celebritu

Ozaj, je celkom veľká šanca, že uvidíte natáčať film, ak sa budete pohybovať v centre. Veľa filmov, ktoré sa odohrávajú v New Yorku sa často natáčajú v Toronte, ktoré vyzerá podobne, no produkcia je tu lacnejšia a menej náročnejšia. Taká istá situácia je Seattle-Vancouver.

12. Vidieť skákať lososov proti prúdu

Ideálne na: zábavu s kamarátmi

Humber river je rieka pri stanici Old Mill. Počas septembra-októbra migrujú lososy z Ontarijského jazera a ich skákanie cez priehrady a proti prúdu je skvelé divadlo, ktoré láka veľké množstvo ľudí každý rok Zlatú Rybku nevynímajúc.

Lososy v Toronte, Humber river13. Vidieť originál dinosaurie kosti s drinkom v ruke

Ideálne na: zábavu s kamarátmi, rande

ROM alebo aj Royal Ontario Museum je môzeum, kde viete stráviť pokojne aj 4 hodiny. Toto múzeum má okrem originál múmie egyptskej speváčky aj skutočné dinosaurie kosti. A čo je ešte lepšie, niektoré piatky sa tu konajú party. Čítaš správne. Medzi artefaktami nájdeš bar, dáš si niečo pod zub a prejdeš si múzeum. Ako len dostať mladých ľudí do múzea, hm?

Party v muzeu

Čítaj ďalej.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím