26 netradičných zážitkov, ktoré môžeš zažiť v Toronte

1
632

14. Stand up

Ideálne na: zábavu s kamarátmi, rande

Ďalšou zábavkou na víkend či pracovný deň sú stand up-y. Od tých najznámejších standupistov ako je Bill Burr, ktorého sme mali možnosť vidieť na vlastné oči, cez lokálnych standupistov až po rôzne skeč show, v Toronte je toho neúrekom. Nájdete ich v bežných baroch alebo v špecializovaných comedy baroch ako je Second City, Comedy Bar či Yuk Yuks.

Stand up Toronto15. Ísť na parade

Ideálne na: zábavu s kamarátmi

Neviem, aký je slovenský ekvivalent ku slovu parade. Promenáda? Sprievod? Ulice sa uzavrú, aby sa po nich mohlo promenádovať s veľkými alegorickými vozmi. Každopádne, Toronto parade miluje, a tak ich je tu hneď niekoľko. Prvá v roku je počas dňa Sv.Patrika, kde zelé mesto zozelenie a všetci chú byť na chvíľu Írmi. Guiness tečie potokom, no sranda veľká. Nasleduje azda najväčší parade – Pride, potom Caribana a Santa Claus parade, kedy sa už v novembri ukáže Santa v meste a vianočné nakupovanie môže začať. Toto sú len tie základné, no určite ich je ešte viac. Ako napríklad už zrušená Zombie parade, o ktorej sme písali viac tu.

Parade v Toronte16. Dotknúť sa Stanley cup-u

Ideálne na: zábavu s kamarátmi, pre športových nadšencov

Hokejová sieň slávy sa nachádza v Toronte pri Union station. Nájdete tam rôzne dresy a relikvie TOP hokejistov z celého sveta, medzi ktorými nechýbajú ani tí slovenskí. Okrem toho si viete vyskúšať vystreliť na top brankárov NHL alebo naopak, snažiť sa chytiť strely od top hráčov NHL. Najväčším lákadlom však je originál Stanley Cup, ktorý je umiestnený v trezore za sklom. Nemyslím ten obrovský, ktorý je známy teraz, ale ten pôvodný. Nájdete tu však aj ten novodobý “originál”. V úvodzovkách je preto, lebo som si celkom istá, že je to len napodobenina. Je tam umiestneý celý rok a môžete sa ho dotýkať koľko sa vám zachce. Ja som si s ním dokonca aj pripíjala a nikto mi nič nepovedal. Každopádne, stojí to za to 🙂

Dobrovolnikom na MS juniorov v Toronte17. Hodiť si sekerou

Ideálne na: rande, zábavu s kamarátmi, oslavu narodenín

Máš chuť hodiť si sekerou na terč? Mám taký pocit, že tu nič nie je nemožné.

Axe throwing

18. Kreatívne kurzy

Ideálne na: ladies night

Je tu nejaká kreatívna duša? DIY kurzov je tu neúrekom. Boli sme takto na keramike, paint and drink night (všimli ste si ako sa pri všetkom dať piť alkohol?), vyrezávanie pečiatok, ale aj vyfukovanie vianočných gúľ zo skla.

Paint Night v Toronte19. Ice fishing

Ideálne na: zábavu s kamarátmi, pre športových nadšencov

Jedna z asi najviac kanadských atrakcií, na ktorej sme boli. Celý deň strávený uprostred zamrznutého jazera v útulnom mini domčeku s dierami určenými na lovenie rybičiek. Vonku -20 a vo vnútri príjemne teplo, že sme tam sedeli len v mikinách.

Ive Fishing v Kanade20. Snow tubing

Ideálne na: zábavu s kamarátmi

Keďže je v Kanade a teda aj v Toronte cca 5-6 mesiacov zima, treba si nájsť aktivity aj v zime. Jednou z nich aj snow tubing, teda spúšťanie sa z kopca na nafúknutom kolese. Ide to celkom rýchlo, hlavne keď idete tak piati 🙂

Snowtubing v Kanade21. Vidieť netradičné divadelné predstavenie

Ideálne na: rande, ladies night

Každé divadelné predstavenie je určite niečim zaujímavé. Ja však hovorím o tých netradičnejších. My sme napríklad pozerali niekoľko filmov (Harry Potter, Amadeus..) so živým orchestrom alebo sme boli na predstavení o Šípkovej Ruženke, kde priamo na pódiu korčulovali, ale aj skákali po lanách a robili podobné akrobatické kúsky. Raz som dokonca bola na predstavení, počas ktorého herci uvarili včeru a dokonca aj dezert banánový chlebík, ktorý sme s nimi nakoniec zjedli. Trošku interaktívne. Ak máte do 30 rokov, tak môžete využiť kopec zliav, stačí sa len prihlásiť do ich newsletteru.

Sleaping Beauty on Ice, Toronto22. Pillow fight

Ideálne na: zábavu s kamarátmi

1.apríl je možno deň bláznov, ale taktiež sa v jeho okolí koná medzinárodný event, kedy prídete na námestie s vankúšov a navzájom sa bijete.

pillow fight toronto23. Zažiť Boxing day

Ideálne na: ladies night

Ďalšou vianočnou aktivitou typickou pre Severnú Ameriku je Boxing Day, teda deň po ich Vianociach, kedy sa vyhadzujú krabice a ide sa na zimné výpredaje. To množstvo ľudí si neviete predsatviť. Síce sa tu skoro nikto nebije narozdiel od USA, ale zľavy sú teda poriadne. Otázne je, či vám to za to čakanie nielen v radoch na platenie, kabínky ale aj na samotný vstup do obchodu, stojí. Ja som si kúpila napríklad zimnú bundu zlacnenú z 300 na 100 a podobne aj topánky. Black Friday je na tom podobne.

Boxing day 2014

24. Pohladkať raju

Ideálne na: zábavu s kamarátmi, rande

Pohladkať raju sa mi teda naozaj nepodarí každý deň, no v torontskom Ripley’s Aquarium sa mi to podarilo (nemyslím tú na obrázku, ale také menšie 🙂 ). A nielen malú raju, ale aj malého žraloka. Ak vás toto moc nezaujíma, možno vás osloví tunel, kde ponad vás plávajú žraloky, ryby či raje.

Aquarium v Toronte25. Vidieť Monster trucky

Ideálne na: zábavu s kamarátmi

Monster truck show bola show ako z filmu. Je to súťaž, kde sa obrovské autá, do ktorých sa vchádza cez rebrík, rozbíjajú a skáču. Toto bol asi najametérskejší popis na svete, ale lepšie to vysvetliť neviem. Tip od Zlatej Rybky: nezabudnite si prinies štuple do uší. Viac na videu.

Monster Truck26. Harry Potter Yoga

Ideálne na: ladies night

Toto sa nedá skúsiť každý deň, ale keď sa vyskytne takáto možnosť, tak Zlatá tam nesmela chýbať. Počas celej hodiny yogy nám čítali príbeh o Harry Potterovi, počas ktorého sme cvičili. Tradičné pózy sa premenovali do HP sveta. Napríklad poloha “psa” bola “Dumbledore”, “bojovník” bol “čarodejník” a “strom” bola samozrejme “Zúrivá vŕba”.

harry potter yoga

Páčil sa ti takýto článok? Chcel/a by si vedieť niečo viac o Toronte? Spýtaj sa nás v komentároch dole!

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím