Čo treba vidieť v Peru?

0
603
Čo treba vidieť v Peru?

Verte, či nie, Peru má toho ponúknuť oveľa viac ako len Machu Picchu. Keď dáte Peru šancu na viac ako pár dní, uvidíte toho toľko, že Machu Picchu bude už len čerešničkou na torte. Čo treba vidieť v Peru?

Machu Picchu

Machu Picchu je jedným zo 7 nových divov sveta a určite stojí za to ho vidieť čím skôr. Jednak sa ževraj pomaly, ale isto ponára do zeme a jednak, pri východe Slnka je to tam najkrajšie. Aspoň podľa nás.

Viac tipov a zaujímavostí o Machu Picchu z prvej ruky hľadaj v tomto článku.

Ozaj, chceli by ste vedieť aké to je ísť na 4-dňový trek na Machu Picchu? A ako to Zlatá Ryka vôbec zvládla? Dajte nám vedieť!

Machu Picchu by Zlata rybka v KanadeČo vidieť okrem Machu Picchu?

Nasadnite do auta alebo autobusu a prebrázdite Peru ako len budete vedieť. Peru totiž ponúka všetky 4 ročné obdobia naraz. My sme však nemali dostatok dovolenky, aby sme v Peru strávili viac ako 10 dní: z čoho 4 dni sme strávili na našej turistike na ceste na Machu Picchu a 2 dni aklimatizácie v meste Cusco v nadmorskej výške 3 400 m.n.m.

Preto sme si zvolili Peru Hop Bus, ktorý vrelo odporúčame. Ide o turistickú spoločnosť, ktorá ponúka autobusové linky spolu so sprievodcom. Nasadnete do autobusu a vystúpite na ktorejkoľvek zástavke, pričom je na vás koľko času tam chcete stráviť. Pokojne aj niekoľko dní. Autobus cestuje z Limy do Cusca.

Zlata Rybka v Peru Hop BusNižšie uvidíte miesta, ktoré odporúčame a to aj napriek tomu, že sme niektoré z nich nestihli. Sprievodcovia sú mladí, vtipní a fakt veľa vedia. Nebudete typickým turistom, lebo majú pre vás prichystané atrakcie ako Sandboarding (teda snowboarding na piesku), adrenalínovú jazdu cez púštne duny, či degustáciu národného alkoholu Pisco. Večer vám ukážu, kde najlepšie varia a keď budete chcieť, pripojíte sa k skupinke, ktorá sa rozhodne ísť do baru.

Tieto miesta sme navštívili s Peru Hop Busom, ktorý nám odporučili naše kamarátky. A my túto múdrosť posúvame ďalej 🙂

Lima

Tu strávte čas, len keď musíte. Lima nič extrémne zaujímavé neponúka a je celkom dosť nebezpečná. Dajte si pozor na kufor a hlavne na seba. S Peru Busom sa dostanete pod ich sochu Ježiša odkiaľ je skvelý pohľad na celé mesto. To stačí a ide sa ďalej!

LimaParacas

Paracas sa nachádza na pobreží a označujú ho za menšie Galapágy. My sme šli na výlet loďou okolo týchto ostrovov, kde sme zblízka videli uškatce (ja som ich aj tak stále volala tulene), pelikánov, kopec iných vtákov a hlavne tučniaky! Z Paracasu je na skok národný park, plný krásnych výhľadov. Púšť kam sa pozrieš a nádherné útesy pri oceáne.

Výlet za uškatcamiHuacachina

Malá oáza v púšti. Vďaka Peru Hop Busu sme si vyskúšali sandboarding, čiže “snowboardovanie” na piesku a adrenálinovú jazdu v bugine po púštnych dunách. Presne tak, Peru má aj púšť a vie ju pekelne predať 🙂

Púštne duny v PeruArequipa

Cestou do Arequipy sa viete zastaviť v Nazca, kde môžete vidieť známe Nazca lines naživo, či dokonca letieť ponad ne. Arequipa je ževraj nádherné historické mestečko, ktoré nám síce ušlo, no počuli sme, že stojí za to. Blízko je sopka a cestou je aj ochutnávka Pisca 🙂

ArequipaLake Titicaca

Lake Titicaca sa nachádza na hranici s Bolíviou a je to najvyššie položené jazero s obchodnou lodnou prepravou na svete a najväčšie sladkovodné jazero v Južnej Amerike. Raj pre oči!

lake titicacaCusco

Cusco mi prirástlo k srdcu a to nielen kvôli rozprávke Vladárova nová tvár. Ak sa chystáte do Peru, určite si to pozrite. A aj v prípade ak sa nechystáte, lebo #disneyrulez. Cusco je nádherné a veľké asi ako Bratislava. Má krásne stavby (pamiatka UNESCO) a zaujímavé reštaurácie, kde môžete ochutnať pochúťky ako je lama, ale aj morské prasiatko. Dobre čítate 🙂 Dôkaz máme vo videu. Na Cusco si vymedzte aspoň 2 dni.

CuscoDažďový prales

Toto je jednou z vecí, ktorá nás veľmi ale veľmi mrzí, že sme nestihli. Navštíviť dažďový prales a vidieť leňochoda v jeho habitate. Jeho rozloha je až 60% z celej rozlohy Peru, takže si viete asi predstaviť, že nudiť sa tam nebudete 🙂

Lenochod v AmazoniiDúfam, že sme vám aspoň trošku priblížili Peru – našu prvú krajinu z Latinskej Ameriky, kam sa chceme určite vrátiť. Boli ste v Peru alebo sme vás inšpirovali a chystáte sa tam?

Dajte nám vedieť, poteší nás to 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím