Ako vyzerajú vianočné trhy v Toronte?

0
546
Ako vyzerajú vianočné trhy v Toronte?

Tak tak. Každý náš kanadský kamarát/ka má pôvod v Európe (true story) a podľa neoverených zdrojov (Wikipedia) žije v Toronte cez milión Európanov. A tak sa niet čo čudovať, že viaceré európske tradície nájdete aj tu. Ako napríklad vianočné trhy, ktoré tento rok oslavujú svoje 8.narodeniny. Ako teda vyzerajú vianočné trhy v Toronte?

Kde nájdem vianočné trhy v Toronte?

V Toronte sa nachádza niekoľko vianočných trhov, no my sa zameriame na tie najhlavnejšie a najkrajšie. Vianočné trhy v Toronte nájdete v krásnej časti nazývanej Distillery District. Ako už názov napovedá, pôvodne sa tu nachádzala továreň na alkohol. Dnes je to centrom umenia a pivovaru. Distillery District má svojskú atmosféru a prechádza po jeho okolí, kaviarničkách, pubov, či galérií má svoje čaro. Ak k tomu ešte prirátate vianočné osvetlenie a vôňu vareného vína, tak máte krásny vianočný večer ako vyšitý!

Vianočné trhy na Google Maps
Vianočné trhy na Google Maps

Ako vyzerajú vianočné trhy v Toronte?

Na prvý pohľad vyzerajú takmer rovnako ako tie, na ktoré sme zvyknutí. Nájdete tu stánky s jedlom, pitím alebo darčekmi. Skoro ako doma! Čo tu je teda iné?

Počet a rozmiestnenie stánkov je asi najväčším rozdielom oproti našim trhom. Distillery District nemá veľké priestranstvo ako iné európske námestia. Sú to skôr menšie uličky skrývajúce niekoľko stánkov a samotného Santa Clausa. Deti stoja pekne v rade a čakajú, kým sa môžu odfotiť so Santom a povedať mu svoje želania. Na rad sa dostanú aj psíkovia, ktorí majú u Santu špeciálne vyčlenení čas a to si nerobím srandu 🙂

Atmosféra je tu typicky vianočná. Nechýba krásny a obrovský vianočný stromček, vianočné osvetlenie a číslo odrátavajúce dni do kanadských Vianoc. Pri stromčeku sa nachádza pódium, kde sa pravidelne koná vianočný program ako napríklad spievanie kolied, koncerty, ale aj vítanie Svätého Mikuláša. Tak tak, pekne európsky. Deti sa zabavia vo veľkom medovníkovom dome a sú tu pre nich aj kolotoče.

Čo predávajú na vianočných trhoch v Toronte?

Tak ako je rôznorodé celé Toronto, tak sú aj jeho vianočné trhy. Vďaka tomu tu nájdete stánky s vianočnými ozdobami, matrioškami či čapicami a ochutnať môžete typickú americkú pochúťku Grilled cheese – teda roztopený syr v toaste, kanadské poutine, opražený zemiak na paličke, sladký fudge, wafle, grilované morčacie stehno (ktoré je obrovské) alebo raclette – na upečené zemiaky vám roztopia syr (celý proces je zážitkom). Zaujímavosťou tohto roka je fondue. Pripravené sú špeciálne stoly s ohňom v strede, na ktorom si opekáte klobásku a tú si namáčate v roztopenom syre pričom sa nachádzate v krásne vysvietenom altánku (jedno z najviac fotografovaných miest trhov).

Na pitie si môžete dať, či už pivo, pálenku, whisky alebo typické varené víno. Na výber je len červené, ale chutí ako doma. Sladké a so škoricou. Aby sme sa cítili takmer ako doma, tak si už k nemu stačí dať trdelník, či vyprážaný rezeň, lebo aj tieto 2 pochúťky tu nájdete.

Trdelník na vianočných trhoch v ToronteCenovo je to tam porovnateľné so zvyškom Toronta. Varené víno je síce drahšie ako pohár vína niekde inde, ale máte to aj so zážitkom 🙂

Tipy a triky od Zlatej Rybky

Vstup na vianočné trhy v Toronte je zadarmo okrem piatka večer, soboty a nedele. Vtedy si musíte (najlepšie online) kúpiť lístky za 6 CAD. Dajú sa kúpiť aj na mieste, no pripravte sa na niekoľko minútové státie v rade. Cez víkendy je tu totiž najviac ľudí, čo vám môže spolu s torontskou zimou pokaziť celý dojem.

Odrátavanie dní do VianocZlatá Rybka odporúča navštíviť trhy cez týždeň okolo 17:00. Tak ich uvidíte aj za svetla, stmievania (kedy sa najlepšie fotia) a aj za tmy.

Bonusový tip: Ak máte chuť, navštívte piváreň Mill St, zapíšte sa na poradovník na stôl a kým vám príde SMS, že váš stôl je pripravený, prejdite si trhy a ochutnajte varené víno.

Na záver vám ešte ukážeme ako vyzerajú záchody na vianočných trhoch. Krásne ružové stromčeky a všetci sa tam fotia. Pri záchodoch 🙂

Záchody na vianočných trhoch v Toronte
Aj záchody na vianočných trhoch môžu vyzerať pekne

Chceli by ste vedieť ešte niečo? Napíšte nám do komentu! Krásne Vianoce prajeme!

Btw, všetky fotky sú od Zlatej.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím