Kanada 1981 vs. 2015

3
1235
Kanada vtedy a dnes - blog o Kanade

Moja mama mala počas prvej návštevy u nás v Kanade skvelý nápad!

 

Ako som spomínala moja mamina strávila v Kanade niekoľko týždňov s mojimi starými rodičmi niekoľko rokov dozadu. Aj ona má samozrejme tradičné fotky známe aj ako “fotky pre rodičov”, ktoré sme sa počas ich prvej návštevy rozhodli priviezť znovu k životu.Mrknite na to, ako sa zmenila nielen moja Zlatá mamina, ale aj Kanada – konkrétne Ottawa a Toronto.

 

Niagarské vodopády 1981 vs. 2015

Poviete si, že ako sa toto len mohlo zmeniť? Niagarské vodopády sa, aj keď to z týchto fotiek nie je vidno, skracujú každý rok o 30 cm. Na druhej strane si môžete všimnúť, že zábradlie ostáva rovnaké a pohľad teenegera a dospelej ženy sa mení. Vidíte, aká je mama naštvaná a znudená, že ju zobrali na Niagary? Keď sme sa tam vrátili, tak ten výraz nevedela vôbec napodobniť. Taká bola rada 😀

Pre porovnanie posuň šípku na obrázku.

Toronto Front St – 1981 vs. 2015

Toronto vtedy a dnes

Nájsť toto miesto nám trvalo trošku dlhšie, ale som detektív oriešok a toto parkovisko sme nakoniec našli. Aj sa okoloidúci čudovali, prečo sa fotíme práve na parkovisku.

Z 2 mrakodrapov je ich tak o pár desiatok viac 🙂

 

Toronto vtedy a dnes

Počas tých pár rokov sa výhľad na CN Tower, ktorá bola až do postavenia Burj Khalifa najväčšou stavbou sveta, zmenil dosť markantne.

 

Ottawa: Sparks St. 1981 vs 2015

Pamätník ustúpil barom a reštauráciám.

 

Ottawa vtedy a dnes - Blog o zivote v Kanade
Dôkaz, že fotka bola s nami

Ottawa 1981 vs 2015

Ottawa vtedy a dnes - Blog o zivote v Kanade

Toto je pri budove parlamentu, práve renovujú kostol alebo čo to tam bolo a na porovnanie fotky som sa dovtierala aj ja.

Ottawa vtedy a dnes - Blog o zivote v Kanade

Vidno, že sa o sochu starajú. Sesternicu som tentokrát nahradila ja. Sorry, Luci 🙂

Quebéc City: 1981 vs. 2015

Kanada vtedy a dnes - blog o Kanade

Quebéc City sme navštívili minulý rok počas našej dovolenky po východnej Kanade s kamarátmi, kde sme zažili tú pravú kanadskú zimu (rozumej – znežilo tak, že sme sa báli, že nás v Halifaxe zaveje a budeme tam musieť ostať naveky alebo že sa zo 6-prúdovej diaľnice stala 2-prúdová s maximálnou rýchlosťou 40 km/h). Mama tam nebola, a tak som ju v úlohe modelky musela nahraduť ja 🙂

Kanada vtedy a dnes - blog o Kanade

Páčil sa vám takýto menší náhľad do minulosti? Máte aj vy podobné fotky?

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím