Zlatá Rybka pláva od augusta vľavo

1
1413
Prelet nad Australiou

Ehm. Prosím? Čo to?
Tento titulok má naznačiť, že sme zmenili kontinenty a vybrali sme sa tam, kde sa jazdí, chodí a stojí zásadne vľavo. Ešte aj príbor nájdete vľavo. Tak tak, Zlatá Rybka je od augusta v Austrálii.

Pýtate sa prečo by sme sa presunuli z takej úžasnej krajiny akou Kanada je a ktorú neustále ospevujeme? Zmena je život a nám sa po niekoľkých rokoch pýtala. Začali sme upadať do stereotypu a tak bol čas zbaliť kufre. No ok, aj to, že víza do Austrálie môžete dostať len kým máte 30 rokov (vrátane) nás trošku popohnalo pohnúť sa ďalej. Jaj, aj to, že sme sa cez leto vzali a hľadali ídeu na svadobnú cestu.
A tak sme tu v Melbourne.

Po prilete do Australie
Ani 100 filtrov nám nepomôže pri fotke po 48 hodinách bez spánku 🙂

Prečo si vybrať Melbourne?

Našim najväčším dôvodom nebolo nič pragmatické. Máme tu dvoch super kamarátov, ktorí nám prišli aj na svadbu z tejto ďalekej Austrálie a ďalších iných nám srdcu blízkych. Takže lokálnych sprievodcov máme. O Melbourne sme toho počuli od nich veľa. Napríklad, že je tu super káva, žiadne americké kýble (o kauze káva v Austrálii neskôr) a že to tu žije športom. Grand Prix Australia či Australian open sa koná v Melbourne, to viem, no oni mysleli iné športy. Austrálske ☺️ aj o tom nabudúce, stay tuned.

Melbourne

Počasie sme podcenili. Prišli sme na koniec austrálskej zimy. Vraveli sme si, prežili sme niekoľko zím v Kanade, niekoľko týždňov a mesiacov mínusových teplôt, a tak pre nás predsa zima v Austrálii nemôže byť problém. Ako sme sa mýlili ☺️ Keď sme prišli, bolo okolo 8 stupňov, čo nie je také zlé, až kým neprídete domov, kde neexistuje kúrenie. Máme elektrický ohrievač, ale s tým to trvá, kým sa oteplí byt. A tak je úplne normálne spať pod 3 perinami či v mikine.

Dnes už je tu jar v plnom prúde a teploty okolo 20-25 stupňov. To už je Austrália akú sme si predstavovali. Viac nabudúce.

Sleduj náš Instagram a #zlatarybkavaustralii

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím