pohovor v Kanade

Po mesiacoch presviedčania samej seba, že už sa predsa nehanbím a speakujem o sto šesto, som začala hľadať prácu v mojom obore. Veď ako sa vraví: Na toto som neštudovala. Bolo na čase ísť na pohovor v Kanade – do kancelárie.

Takto, ja som si office job v marketingu hľadala od prvého dňa, no nikto sa mi neozval. Vďaka kaviarňam som mala v životopise dôkaz, že Kanaďan ma zamestnal a že som tam aj chodila. Od toho momentu to bolo jednoduchšie. Nevravím, že mi telefón neustále zvonil, ale pozvánok na pohovor bolo niekoľko. Tým, že som v kaviarni väčšinou končila okolo 2 poobede, tak aj doraziť na pohovory bolo oveľa jednoduchšie a pritom aj dostávať nejaké tie doláriky pravidelne na účet.

Kde hľadať lepšiu pracovnú pozíciu

Na odbornejšie pracovné pozície som používala LinkedIn a Indeed. V budúcnosti by som sa viac sústreďovala na LinkedIn, firmy tu sú sofistikovanješie a modernejšie. Cover Letter som sa snažila prispôsobovať každej firme, aj keď jadro ostalo rovnaké. Už ma aj chceli prijať do jednej menšej firmy s luxusným nábytkom, aj mi ukazovali ako tam všetko funguje, kde a čo mám robiť, no pri pohľade na moje víza končiace o pol roka mi majiteľ povedal, že mu je to ľúto, ale že to je príliš málo. Téme víz sme venovali asi pol hodinku. Darmo som mu vravela, že som v procese predlžovania víz. Ponaučenie, netreba dĺžku víz vôbec spomínať. 🙂

Slová tohto pána ma prinútili rozmýšľať. Ejhľa. Kto by ťa zamestnal na tak krátko, keď tvoja budúcnosť v krajine je neistá? A tak som začala hľadať pozície na Contract, čiže časovo obmedzené.

Internship

Jednou takou bola aj 3-mesačná neplatená stáž v startupe. Znelo to zaujímavo a to, že ma nebudú platiť mi až tak nevadilo. Startup bol zameraný na mobilnú appku pre väčšie firmy ako je Starbucks a podobne. Pri takom množstve zamestnancov je ich tréning a starostlivosť pomerne náročná. Bol to vlastne interný firemný Facebook, vymieňanie smien a firemný kvíz v jednom. Na pohovor sme mali vypracovať stratégiu pre Social Media. Vravím si paráda, ďaľší zaujímavý pohovor v Kanade predomnou.

Internship v Kanade

Všetko bolo super, office vyzeral štýlovo, veľké okná, murovaná stena a mladí ľudia. Ale. Aj v zasľúbenej Kanade príde ale. Na neplatenej stáži by ste sa mali vzdelávať vy. Tu to fungovalo naopak. Startup si najal 4 mladých marketérov, ktorí sa v danej oblasti pohybovali oveľa lepšie a zadarmo. To, že ste v Kanade neznamená, že niekto nebude chcieť využiť vašu nevedomosť. Všetko si vopred preverte. Po dvoch mesiacoch som tam teda skončila (trvalo mi to trošku, no :)). Celú túto skúsenosť neľutujem, spoznala som vďaka nej kopec nových ľudí a aj keď sme sa nerozišli úplne v najlepšom so všetkými, držím im palce a prajem veľa úspechov.

 

====== STRIH =======> 2016

Po návrate z neplánovanej dovolenky na Slovensku som musela začať znovu od začiatku. Milión životopisov, sprievodných listov, úprava môjho hviezdneho a štýlového živtopisu a strhnutie pri každom zazvonení telefónu. Po mesiaci a pol som išla na prvý pohovor.

Ako prebiehal pracovný proces čítaj na ďalšej strane.

1
2
ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKanada 1981 vs. 2015
Ďalší článok15 zaujímavostí o Peru
Ahojte, ja som Eva aka Zlatá. Ak náhodou nepíšem články pre Zlatú rybku, tak lepím, striháma tvorím pre Šikovnélabky.sk. Ak hľadáš kreatívne návody, tak tam určite mrkni.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím