Kanadská príroda je podfuk! Alebo nie?

0
712
Blog o Kanade priroda
Blog o Kanade priroda

Stavím sa o jedno orosené kanadské pivko, že poznáte typický kanadský vidiek z fotiek ako sú tieto:

Všetko také nuffy nuffy, Bambi po lese naháňa zajačikov, bobry si chrumkajú drievka, medvedík Pú papá sladký medík od včielky Máji, a na toto všetko dohliada múdra sova. Samozrejme, pokiaľ nad hlavou nemáte zrovna dúhu alebo polárnu žiaru, tak oblohu brázdia výstavné soby od Santa Clausa s ambicióznym teamleadrom Rudolfom. V žblnkotajúcom potôčiku tancujú lososy s vílami a pripíjajú si s javorovým sirupom. Pohľad na túto spanilú nádheru vám dopĺňajú už len majestátne pohoria a skalné masívy všade naokolo.


Aj my sme počuli túto verziu, tak sme sa to rozhodli preveriť a bookli sme si chatu pri jazere. Skúsenému čitateľskému oku dozaista neuniklo, že chata je pri jazere! A vzhľadom na to, že v jazere žijú ryby, tak skúsim svoje pokrové skúsenosti v lovení rýb zúžitkovať. Btw chatu sme mali mega lacno cez Airbnb (link na promo zľavu 30$).


Takže výlet sa nezačína zrovna najlepšie pre mňa- týždeň pred odchodom asi po 6. pive prehrávam hod mincou s Peťom a šoférujem ja. To znamená žiadne pivko pre Tomáša v nedeľu.

Veci sa ale pohnú k lepšiemu, keď zisťujeme čo treba na povolenie na chytanie rýb v Kanade:

– Výmenou za 30 $ (21€) v obchode s outdoorovými potrebami vám na mieste dajú rybársku licenciu

– Kompletná udica s navijakom a lankom je 20 $ (14€)

Auto požičiavame z letiska a pri cene benzína 1,1$/l cca 0,79€/l sa nám ľahko bude tankovať.


 

Ano, to je on!

Prípravy berieme seriózne! Pozeráme presne, čo môžeme chytať a čo nie, míňame fortune na návnady, nech tie ryby idú na návnady ako školáčky na Majka Spirita. Rady sme sústredili z viacerých zdrojov a z viacerých krajín, a aj vďaka Brkovým radám tie plávajúce oplutvené červítkožrútky nebudú mať šancu. To vieme už teraz.


Po príchode zisťujeme, že tu jednorožce síce poskakujú naokolo… ale dôvod, prečo sa tak čudne hýbu, je niekde inde…je to totižto to množstvo hmyzu naokolo. Ak chcete vidieť jednorožce s hryzancami od komárov, dojdite sa kuknúť sem do prírody. Rameno Moravy je nič (terminus technikus šuviks) oproti tomuto. A tie krvou živiace sa monštrá z močiarov sú nielen srdcom a dušou sadisti, ale podľa mojich osobných skúseností aj masochisti. Repelent, ktorý som si dal, ich nielenže neodradil, ale dokonca ich posmelil podobne, asi ako posmeľuje vodka do tanca a spevu…samozrejme bez ohľadu na, pre ne, jedovaté účinky…


Každopádne, cez deň sa množstvo hmyzu rapídne zmenší a máme možnosť si prírodu obzrieť aj inak, ako spoza okna chatky. Zisťujeme, že americké filmy neklamú a každý jeden obyvateľ vidieka má aspoň jedno obrovské SUV krížené s monstertruckom. Parádička… Ryby vďaka príprave berú, už viem uviazať háčik, napichnúť návnadu, čo je systém prívlač (deep trolling v angličtine ak by to niekoho zaujímalo), ale aj ako odstrihnúť lanko, keď chytíte háčikom brvno vo vode alebo napríklad strom naproti. Vďaka kvalitným prípravám, nepodceneniu pitného režimu a nespaniu, sa mi po pár hodinách darí tahať prvú rybu. Potom druhú, tretiu a potom sme to už prestali rátať. Už som mal pocit, že sa udica zmenila na pokrové karty a lanko na žetóny 😀

 

Čiže suma sumárum: ušetrite si 12$ za repelent a namiesto toho si kúpte udicu. Príroda je čarokrásna, ryby berú a na komáre potrebujete fajčiaceho kolegu vedľa seba.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím napíšte svoj komentár
Sem napíšte meno prosím